Słownik

Strona w budowie!

Mattias

 

Czujesz się drogi Czytelniku zagubiony w Magicznym Świecie?

Nadmiar nowych pojęć?

Trudnych nazw?

Postaramy się temu zaradzić:

 

 

CZARNY KAPTUREK- Funkcja na dworze króla Vincenta sprawowana, najpierw sprawowana przez Alicję, następnie przez Karolinę (główną bohaterkę). Do zadań Czarnego Kapturka należy opiekowanie się starą królową Perpetuą: wizyta u niej raz dziennie, sprzątanie, pielenie ogródka i inne domowe obowiązki. Więcej szczegółów jest wyjaśnione w rozdziale 12: Nowy Czarny Kapturek

 

KOKTAJL CZERWONEJ KRWI- Koktajl sporządzany przez Kalagara dla Vincenta w celu zregenerowania magicznych sił. Do przygotowania tej mikstury, jak sama nazwa wskazuje, potrzebne jest wiele czerwonej krwi- a to wbrew pozorom towar deficytowy w Magicznym Świecie. Czerwoną krew posiadają jedynie cztery osoby: Perpetua, Vincent, Julietta i… Karolina. Dlaczego? Wyjaśni się w kolejnych rozdziałach.

 

MAGICZNY ŚWIAT- Świat w innym wymiarze, do którego po każdym zaśnięciu przenosi się Karolina na skutek zaklęcia Vincenta i Perpetuy. Dlaczego to ona została wybrana? I jak uciec z Magicznego Świata? Kolejne rozdziały wiele wyjaśnią…

 

RUCH BŁĘKITNYCH- Grupa oporu, założona przez Fatmę. Spiskowcy, skupiający Szeptaczy Zaklęć z całego Magicznego Świata, pragną zrzucić z tronu króla Vincenta i zaprowadzić sprawiedliwe rządy ludu (teoretycznie…)

 

SZEPTACZE ZAKLĘĆ- Ludzie, którzy nie mają magicznych zdolności, ale za pomocą odpowiednich formuł magicznych mogą rzucać uroki. W pojedynkę bezsilni, jednak gdy współpracują, stają się nie lada zagrożeniem.

 

 

Nie wszystkie Wasze wątpliwości zostały wyjaśnione?

W takim razie w komentarzach pod spodem zadawajcie pytania- chętnie wszystko wytłumaczę!

 

Brak komentarzy.

Brak trackbacków.