Streszczenia

Strona ta została stworzona z myślą o tych, którzy długo nie pojawiali się na tym blogu i chcą szybko nadrobić zaległości lub po prostu dopiero zaczynają przygodę z tym opowiadaniem i nie mają ochoty wracać do pozostałych postów. Jednocześnie pragnę wskazać, że blog zawiera treści odpowiednie dla przedziału wiekowego 16+ (czytasz na własną odpowiedzialność).

Strona ta obecnie jest w trakcie budowy. Aktualizacje tak często, jak czas wolny mi na to pozwoli.

 

 Karolina i Vincent

ROZDZIAŁ 1: POBUDKA W LESIE

Jest 18 kwietnia 2013 roku. Karolina kładzie się do łóżka i zamiast usnąć, budzi się: jest ranek, a ona leży na leśnej ściółce. Dziewczyna jest zdezorientowana. Nie potrzeba dużo czasu, aby zza drzew wyłonił się jeździec, który o mało jej nie tratuje. Nie przeprasza, tylko nakazuje jej pójść ze sobą.

 

ROZDZIAŁ 2: POGORZELISKO

Karolina zostaje zabrana przez jeźdźca na pustą polanę, na której wcześniej znajdowały się drzewa i domy. Pożar strawił wszystko, co stanęło mu na drodze i wieśniacy dogaszali resztki ognia. Dziewczyna widzi, jak ludzie przyglądają jej się z zaciekawieniem, a i ona nie jest im dłużna: Karolinę dziwią stroje nieznajomych: rodem ze średniowiecznej Europy. Główna bohaterka zostaje zaprowadzona do namiotu, gdzie ma nastąpić jej konfrontacja z Vincentem, władcą Magicznego Świata.

 

ROZDZIAŁ 3: JASKINIA LWA

Karolina naraża się w rozmowie z Królem na jego gniew, odmawiając mu należytego szacunku, jednak gdy ten chce ją ukarać, okazuje się, że magia Złego Pana nie działa na dziewczynę.

 

ROZDZIAŁ 4: W CHACIE WIEDŹMY

Vincent zabiera Karolinę do chaty jego babki: Perpetuy. Na jaw wychodzi, że dziewczyna, na skutek rzuconego przez pozostałą dwójkę zaklęcia, od teraz będzie przenosić się do Magicznego Świata za każdym razem, gdy zaśnie. Z kolei gdy uśnie w Magicznym Świecie, obudzi się z powrotem w swoim łóżku. Karolina nie wierzy w to, a Vincent jest zniesmaczony: czar miał przynieść mu szczęście, czyli większą moc i bogactwo.

 

ROZDZIAŁ 5: DROGA DO ZAMKU

Vincent nie jest pewien, co począć z Karoliną. Najchętniej unicestwiłby ją, aby wieści o tym, że jest odporna na jego magię, nie zostały wykorzystane przez jego przeciwników, których w Magicznym Świecie nie brakuje. Ostatecznie, za radą Perpetuy, zabiera ją jako jeńca do zamku: krępuje jej ręce i każe iść za swoim koniem po ostrych kamieniach. Dziewczyna mdleje z bólu.

 

ROZDZIAŁ 6: POBUDKA 2 

Główna bohaterka otwiera oczy. Jest znowu w swoim łóżku a jej stopy nie są zakrwawione. Karolina zastanawia się, czy przypadkiem wszystko jej się jednak nie przyśniło, lub nie było bardzo realistycznym snem? A może zwariowała? Chce to sprawdzić: decyduje się usnąć po raz kolejny. Budzi się na drodze, niedaleko konia Vincenta. Jednak coś się zmieniło: nie jest już związana a jej stopy są opatrzone. Niestety, jest świadkiem, jak Król zabija człowieka, tylko z tego powodu, że widział jej krew.

 

ROZDZIAŁ 7: ZAMEK KRÓLEWSKI

Bohaterowie przybywają na Zamek Królewski. Vincent ma inne zajęcia niż niańczenie Karoliny, więc powierza ją w ręce swojego kuzyna, Mattiasa, dając jej jednocześnie wskazówkę: „…musisz pamiętać o kilku prostych zasadach. Pierwsza: nie zrań się. NIKT nie może dowiedzieć się, jakiego koloru jest twoja krew. Po drugie: nie mów o swoim prawdziwym pochodzeniu. Nie ufaj nikomu, poza mną i Mattiasem. Nie buntuj się, bo i tak źle się to dla ciebie skończy. Wieczorem wydam co do ciebie szczegółowe rozporządzenia. Radzę się do nich stosować.”

 

ROZDZIAŁ 8: „JEDZ I PIJ NA KOSZT KRÓLEWSKIEGO SKARBU!”

Mattias prowadzi Karolinę do królewskiej jadalni, gdzie ona ma okazję coś zjeść. Mężczyzna przedstawia jej też swoje plany na najbliższy dzień: wybiorą się wspólnie na zakupy, aby dobrać jej strój odpowiedni dla mieszkanki Magicznego Świata- spodnie od dresu nie bardzo się nadają dla kobiety w tej krainie.

 

ROZDZIAŁ 9: DUCHESS

Karolina poznaje duchess Marię, która szyje najmodniejsze suknie w Magicznym Świecie. W trakcie przymiarki z dworu dobiegają hałasy- Mattias wybiega sprawdzić, co się dzieje. Główna bohaterka rusza za nim.

 

ROZDZIAŁ 10: PIERWSZY ZGRZYT 

Przed budynkiem należącym do duchess, znajduje się spory tłum, pomiędzy którym maszeruje wojsko ze świeżo ujętą buntowniczką: Fatmą. Mattias nakazuje zbiegowisku rozejść się, a sam przejmuje pieczę nad więźniarką, z którą się kłóci się. Karolina widzi, jak mężczyzna uderza dziewczynę i kierując się intuicją z zaskoczenia kopie kuzyna Króla w splot słoneczny. Mattias policzkuje główną bohaterkę a Fatma ucieka, korzystając z zamieszania. Na ulicy pojawia się Vincent.

 

ROZDZIAŁ 11: KARA BEZ WINY

Król jest wściekły, że Fatmie udało się uciec. Mattias obarcza za to winą Karolinę, a Vincent decyduje się uczynić z niej Czarnego Kapturka, po czym odjeżdża, wydawszy ten srogi rozkaz. Główna bohaterka wraca do atelier duchess Marii, gdzie zdejmuje elegancką czerwoną suknię i przymierza swój nowy strój, który przyjdzie jej prawdopodobnie długo nosić: czarną, prostą szatę. W nim zostaje namalowana na ulotkach przez królewskiego malarza Baltazara. Pod koniec dnia przychodzi do Karoliny pijany Mattias.

 

ROZDZIAŁ 12: NOWY CZARNY KAPTUREK

Mattias i Karolina rozmawiają. Dziewczyna dowiaduje się, jak wygląda struktura społeczna Magicznego Świata i przyjmuje do wiadomości, jak paskudna będzie jej przyszła funkcja. (Tu zachęcam to szczegółowego przeczytania rozdziału, dużo w nim informacji, których wolałabym jednak nie streszczać;))

 

ROZDZIAŁ 13: ZWARIOWAŁAM

Karolinie nie udaje zobaczyć się ponownie z Vincentem- Król wyjeżdża do Tergotu (jedno z podległych mu księstw), gdzie ma zamiar szukać rady u swojego najwierniejszego sojusznika, Gaela. Główna bohaterka swoją pierwszą noc na zamku spędza w dusznym, ciemnym pokoju, który wcześniej zamieszkiwała Alicja (poprzedni Czarny Kapturek)- gdy tylko usypia w Magicznym Świecie, budzi się w swoim pokoju w Dużym Mieście. Utwierdza się w przekonaniu, że nie jest z nią do końca w porządku, ale gdy próbuje o tym porozmawiać z mamą, nie udaje jej się, ponieważ jej rodzicielka nie ma czasu. Karolina decyduje się ubrać i pójść na uczelnię, jednak nie pojawia się na zajęciach, tylko zaszywa się w czytelni, aby przemyśleć swoją sytuację. Komu może ufać? Nikomu. Komu nie powinna ufać? Wszystkim. Powstaje w jej głowie pytanie: co robić dalej?

 

ROZDZIAŁ 14: POBUDKA 3

Jest wieczór. Karolina boi się położyć do snu, aby po raz kolejny nie obudzić się Magicznym Świecie. Ostatecznie jednak usypia, bo jest zbyt zmęczona, po całym dniu nauki, aby pozwolić sobie na zarwaną noc. Dziewczyna przenosi się do tego miejsca, w którym poprzednio usnęła: czyli do swojego pokoju w zamku Vincenta. Budzi ją skacowany Mattias, który pomaga jej doprowadzić się do porządku i zapowiada, że pójdzie zaprowadzić ją do Perpetuy, ponieważ obawia się reakcji mieszkańców stolicy na nowego Czarnego Kapturka.

 

ROZDZIAŁ 15:  POCZĄTEK PRACY

Podejrzenia Mattiasa okazały się słuszne: mieszkańcy Magicznego Świata nie życzą sobie Karoliny, ani w ogóle Czarnego Kapturka na ulicach stolicy. O mały włos, a główna bohaterka skończyłaby jako żywa pochodnia, jak dzień wcześniej jej poprzedniczka. Mattias i Karolina kłócą się.

 

ROZDZIAŁ 16: ŚNIADANIE Z BABKĄ KRÓLA 

Rozpoczyna się pierwszy dzień pracy Czarnego Kapturka w domu Perpetuy. Karolina siada do stołu razem kobietą, aby wspólnie zjeść posiłek i porozmawiać. Część dalsza dywagacji na temat, kto jest w Magicznym Świecie godzien zaufania, a kto nie.

 

ROZDZIAŁ 17: SPACER PO LESIE 

Karolina kończy pierwszy dzień pracy u Perpetuy, ale Mattias nie zjawia się, aby ją zaprowadzić z powrotem do zamku. Dziewczyna decyduje się wracać leśną ścieżką, o której wiedźma mówi: „nawiedzona”. Główna bohaterka jednak nie duchów się boi, a ludzi w mieście, którzy poprzednio chcieli ją skrzywdzić, więc ignoruje ostrzeżenie i wybiera drogę pomiędzy drzewami. Kiedy zapada zmrok, Karolinie ukazuje się duch dziewczyny, ale jeszcze nie wyjawia, kim jest i jaką ma funkcję w magicznym świecie. Główna bohaterka ucieka i bezpiecznie dociera do zamku, gdzie w jej pokoju czeka na nią pijany Mattias.

 

ROZDZIAŁ 18: KRÓL WRACA, WRACA KRÓL

Mijają ponad dwa tygodnie od ostatnich burzliwych wydarzeń. Karolina leży w łóżku i rozmyśla nad swoim nowym życiem. Nieoczekiwanie do drzwi jej pokoju zaczyna dobijać się wyraźnie zdenerwowany Mattias. Okazuje się, że Król powrócił i natychmiast potrzebuje pomocy: w wyniku dużej ilości utraconej mocy potrzebuje natychmiast Koktajlu Czerwonej Krwi (W słowniku w zakładkach jest wytłumaczone, czym jest ta mikstura)

 

ROZDZIAŁ 19: JADEIT, WIOSNA I CIEŚNIENIE 

Duże Miasto wiosną i życie studenckie Karoliny nie współgrają ze sobą. Wieczorne miasto kusi wielością atrakcji, a wielogodzinne zajęcia na uczelni skutecznie to uniemożliwiają. Dziewczyna ma jednak wrażeń pod dostatkiem: kiedy nocą przenosi się do Magicznego Świata, okazuje się, że jest sparaliżowana po wcześniejszym pobieraniu krwi przez Kalagara. Z kolei Vincentowi zdrowie dopisuje i natychmiast nakazuje Mattiasowi, aby udał się Tergotu powiadomić Gaela o zasadzce Szeptaczy Zaklęć, należących do Ruchu Błękitnych.

 

ROZDZIAŁ 20: WYBUCH

Pierwsza po wybudzeniu się rozmowa Karoliny i Vincenta kończy się wybuchem. Spokojnie, to tylko wybuch mieszanki negatywnych i długo tajonych uprzedzeń, a także emocji- królewski zamek nie wyleciał w powietrze i nadal stoi na swoim miejscu!:)

 

ROZDZIAŁ 21: JESTEM PAGITTA

Po wymianie zdań z Vincentem i jego odejściu, Karolina decyduje się ruszyć przez las Pagitty do chaty Perpetuy- ot tak, w ramach rekonwalescencji. Dziewczyna ma ochotę zrobić coś przekornego i nadarza się ku temu okazja: duch, który już wcześniej wystraszył Karolinę, znowu ujawnia się jej oczom. Główna bohaterka nie boi się go i zadaje zjawie pytanie: „Kim jesteś?”. Pagitta, bo tak ma na imię duch, zanim rozpłynie się, nakazuje się wystrzegać rodziny Margolettich, ponieważ kontakty z nią mogą zakończyć się bardzo źle… Karolina puszcza te słowa trochę mimo uszu i kontynuuje swoją wycieczkę. Jest świadkiem rozmowy Perpetuy z wnukiem. Następuje kolejna, niezbyt przyjemna wymiana zdań między trojgiem postaci.

 

ROZDZIAŁ 22: JEST MATTIAS, JEST IMPREZA!

Mattias powraca ze swojej tygodniowej wyprawy do Tergotu. Przywozi Karolinie suknię i kilka innych drobiazgów, które dziewczyna ma natychmiast włożyć. Oboje jadą na imprezę! Ku zgorszeniu dziewczyny, nie jest to bal, a „potańcówka” w domu publicznym nazywanym Domem Uciech. Ostatecznie jednak główna bohaterka stwierdza, że na smutki każda rozrywka jest dobra i świetnie bawi się z Mattiasem, do póki nie pojawia się Fatma i… Vincent. Karolina tańczy z Królem Magicznego Świata, ale nie czuje się przy nim tak swobodnie, jak przy jego młodszym kuzynie.

 

ROZDZIAŁ 23: MAM DOŚĆ BYCIA SMUTNYM

Impreza jednak nie przebiega pomyślnie- ani dla Karoliny, ani dla Mattiasa. Oboje są w ponurych nastrojach, więc decydują się wrócić do zamku. W drodze, królewski kuzyn wyznaje, kim tak naprawdę jest dla niego Fatma i opowiada dzieje swojej miłości do niej oraz wyjawia, dlaczego nie są już parą. Na koniec rozmowy Mattias chce powiedzieć Karolinie coś na temat Vincenta, ale dziewczyna nie chce go słuchać.

 

ROZDZIAŁ 24: PRZYPADEK GELARDY

Tytułowa Gelarda, to uboga kobieta, która zwraca się jako pierwsza z mieszkańców Magicznego Świata o pomoc do Czarnego Kapturka. Karolina chce podołać swojemu pierwszemu zadaniu, lecz Vincent niekoniecznie pragnie spełnić jej prośbę. Bohaterowie kłócą się. Następnego dnia na jaw wychodzi, że Król jednak pomógł Gelardzie, a chętnych na królewskie złoto jest więcej. Karolina boleśnie na własnej skórze odczuwa, że nie wszystkie prośby, które do niej są kierowane, należy spełniać. Dziewczynę z rąk rozwścieczonych „koleżanek” Gelardy ratuje Kalagar.

 

ROZDZIAŁ 25: „OCH, ZAMKNIJ SIĘ JUŻ” 

Perpetua decyduje się zwolnić z pracy na jeden dzień poturbowaną Karolinę, która z ulgą przyjmuje tę propozycję i wraca na zamek. W swoim pokoju spotyka pijanego Mattiasa a jej wybuch złości skutkuje tym, że traci przytomność. Vincent wzywa Karolinę do siebie, która całuje Króla pod wpływem chwili. Dziewczyna ucieka, wystraszona swoim zbyt śmiałym zachowaniem, ale Vincent dogania ją i wyznaje, że pocałunek… spodobał mu się.

 

ROZDZIAŁ 26:  PODCHODY

Karolina i Vincent „bawią się” w podchody- np. on zaprasza ją na śniadanie tylko po to, by dowiedzieć się, czy nie jest z kimś w związku. Król interesuje się Czarnym Kapturkiem na tyle, że nakłania nadwornego malarza do namalowania… dość wyzywającego obrazu.

 .

ROZDZIAŁ 27: JUAN URZĄDZA BAL

Vincent wyjeżdża do Paladrynu na radę Czterech Książąt. Pozostawia Karolinie list, ale jest on na tyle obraźliwy dla dziewczyny, że ta decyduje się pozostawić go bez odpowiedzi. Za to Czarny Kapturek z miłą chęcią przyjmuje zaproszenie Mattiasa na bal na dworze Guiliano, organizowany przez brata Vincenta, Juana (czyt. Hułana). Zabawa jest pyszna i kończy się mocnym akcentem!

 .

ROZDZIAŁ 28: NIE KOCHAM CIĘ

Vincent czeka na Karolinę w jej pokoju. Okazuje się, że specjalnie przyjechał z Paladrynu, ponieważ dziewczyna nie odpisała na jego list. Mężczyzna chce od Karoliny odpowiedzi i dziewczyna jej udziela: wyznaje, że nie kocha Króla. Jednocześnie para całuje się i oboje przyznają, że między nimi iskrzy. Władca Magicznego Świata powraca na narady książąt, ale codziennie pisze Karolinie listy, w których między innymi opowiada dziewczynie o Pagitcie.

 .

ROZDZIAŁ 29: WĄTPISZ W MOJE UCZUCIA? 

W prawdziwym świecie Karolina spisuje swoje wątpliwości związane z Magicznym Światem i pragnie się w końcu z kimś nimi podzielić. Wybór pada na jej siostrę, Klarę, która radzi: Myślę, że twoja bohaterka powinna bardziej zająć się tym, co dzieje się w Magicznym Świecie, a nie w jej sercu. Wątkiem głównym wcale nie jest trójkąt miłosny, tylko walka o władzę. Tymczasem w prawdziwym świecie, Karolina kłóci się z Mattiasem, który oskarża ją o sypianie z Królem. Dziewczyna obraża się i udaje się do królewskich ogrodów, gdzie ma nadzieję spotkać Vincenta, powracającego z Paladrynu. Nie spodziewa się jednak, że Król wróci, razem ze swoim kochankiem, Gaelem, księciem Tergotu. Karolina jest zszokowana, kiedy zdaje sobie sprawę, że mężczyzna, w którym się zakochała, jest tak naprawdę związany z innym mężczyzną.

.

ROZDZIAŁ 30: I CO TERAZ, KOCHANIE?

Karolina decyduje się na ucieczkę z zamku, ponieważ nie wyobraża sobie, aby po tym, co zobaczyła, mogła kiedykolwiek spojrzeć Vincentowi w oczy. Dziewczyna udaje się do Domu Uciech: tam ostatnim razem widziała Fatmę, której już kiedyś udało się wywieść w pole Króla i uciec z jego dworu. Karolinie pomaga Krzysztof i Elżbieta, członkowie Ruchu Błękitnych. W kryjówce tej drugiej, Czarny Kapturek spędza cały dzień, w oczekiwaniu na odpowiedź Fatmy, czy udzieli jej pomocy? Tuż przed zmierzchem Krzysztof przynosi pozytywną odpowiedź.

.

ROZDZIAŁ 31: WITAMY NA DWORZE GUILIANO!

Karolinę na dworze Guiliano witają jego właściciele, Juan i Julietta: ku zaskoczeniu dziewczyn, nie wydają się wcale tak źli, jak opisywał ich wcześniej Mattias. Czarny Kapturek rozmawia też z Fatmą, która jednak nie przejawia w stosunku do niej przyjaznych uczuć, ma jej za złe, że przez nią zabito jej matkę, Alicję, poprzedniego Kapturka.

.

ROZDZIAŁ 32: POSELSTWO Z ZAMKU

W prawdziwym świecie Karolina nie potrafi normalnie pracować, ponieważ nadal myśli o Vincencie. Z kolei w Magicznym Świecie do Czarnego Kapturka przybywa poselstwo z zamku: Mattias próbuje namówić Karolinę do powrotu, ale ona stanowczo odmawia.
Juan, który razem z matką obserwuje, jak Karolina zgniata list od Króla, zastanawia się, co też łączy jego brata z dziewczyną, którą przyjął pod swój dach. Czyżby Kapturek był dla Vincenta kimś więcej…?
.

ROZDZIAŁ 33: ZĄB ZA ZĄB, KOCHANKA ZA KOCHANKĘ

Wakacje Karolina spędza w pracy, w Zajeździe pod Czerwonym Tulipanem, a jej podły humor zauważa nawet menadżerka, która podejrzewa u dziewczyny początki depresji.
Tymczasem w Magicznym Świecie Vincent porywa kochankę Juana, Nemezis i stawia dworowi Guiliano dość nietypowe ultimatum…

.

ROZDZIAŁ 34: CZEŚĆ, JESTEM IAN

Karolina po raz pierwszy widzi Iana: nieoczekiwanie dostrzega w jego oczach podobieństwo do Vincenta i ucieka przed nim. Zgadza się jednak na warunku Króla: Ian pozostanie na dworze Guiliano, by jej strzec i służyć, a także przekonywać do powrotu na zamek.

.

ROZDZIAŁ 35: TAJEMNICE, GROŹBY I WESELE

Fatma mierzy Karolinę, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar nowych sukien ma dla niej zamówić Juan. Podczas tej czynności dziewczyny rozmawiają i przywódczyni Ruchu Błękitnych odkrywa, że Czarny Kapturek nie pochodzi z Magicznego Świata. Tymczasem w świecie rzeczywistym W Zajeździe od rana trwają gorączkowe przygotowania do wesela roku. Kama, menadżerka, jest wściekła, ponieważ część jej kelnerek nieoczekiwanie wykruszyła się i w ich zastępstwie musi wystąpić Paula- koleżanka Karoliny z liceum, która jest najmniej odpowiednią osobą do tego typu zadań, ze względu na swoje roztrzepanie. Ostatecznie jednak impreza udaje się, a na jej koniec Karolina poznaje dwojga znajomych Pauli: Zygmunta i Bartka.

.

ROZDZIAŁ 36: KRWAWY PORANEK

Karolina po raz pierwszy dostaje w Magicznym Świecie… okres. Niby nic szczególnego, ale dziewczyna musi być ostrożna, jeżeli nie chce, by ktokolwiek dowiedział się o tym, że ma czerwoną krew. Ian pomaga Kapturkowi w tej niezręcznej sytuacji w ten sposób, że podaje jej miksturę Kalagara, barwiącą zawartość żył na niebiesko, czyli na kolor krwi mieszkańców Magicznego Świata. Karolina rozmawia szczerze ze swoim sługą, który próbuje ją przekonać, że Vincent chce jej dobra i pragnie jej powrotu na zamek.

.

ROZDZIAŁ 37: SZCZYPTA HISTORII I PODARUNEK

Fatma zaczyna lekcje z Karoliną. Przywódczyni Ruchu chce przygotować dziewczynę do tajemniczego zadania, które będzie musiała wykonać, ale według niej najpierw musi lepiej poznać cele spiskowców, jakie chcą osiągnąć. Kapturek jednak widzi sprzeczności w agitacyjnej mowy Fatmy, a ustrój, który chce wprowadzić, przypomina jej komunizm: z równymi i równiejszymi członkami społeczeństwa. Wieczorem Karolina otrzymuje podarunek: Vincent przesyła jej nową suknię. Oczywiście w kolorze czarnym, jak na strój dla Czarnego Kapturka przystało.

.

ROZDZIAŁ 38: POŚWIĘĆ MI TROCHĘ UWAGI

Do Zajazdu pod Czerwonym Tulipanem wpływa niecodzienna oferta: niejaki pan Werszycki chce wynająć największą salę na imprezy we wszystkie piątki lipca i sierpnia, a do ich obsługi życzy sobie tylko blond kelnerek. Karolina nie ma wyjścia, zostaje podstawiona przez szefową Arletę pod ścianą: albo farbuje włosy, albo nie będzie miała przedłużonej umowy. Dziewczyna nie może sobie pozwolić na utratę pracy, więc zgadza się na wizytę u fryzjera. Z kolei w Magicznym Świecie Czarny Kapturek rozmawia z Juanem, który próbuje wybadać, jak blisko Karolina była z Vincentem.

.

ROZDZIAŁ 39: SZARO, ŹLE I SMUTNO

Ian podczas wspólnego śniadania z Karoliną przekazuje dziewczynie list od Mattiasa, w którym królewski kuzyn prosi ją o powrót na zamek, bo bez niej zrobiło się na nim szaro, źle i smutno. W czasie dnia pracy, Ian opowiada Kapturkowi o sobie. W świecie rzeczywistym rodzice rozmawiają z Karoliną na temat imprez Werszyckiego i ostrzegają córkę przed jego pasierbami: Zygmuntem i Karolem Obarskimi, których Karolina, jak się okazało, miała okazję w swoim życiu poznać, gdyż chodziła z młodszym z braci do jednej szkoły..

 .

ROZDZIAŁ 40: BOGACI, MŁODZI I PIJANI 

Opis pierwszej imprezy Werszyckiego, zakończonej przyjazdem szefowej Arlety do Zajazdu, co by opanować katastrofalną sytuację. Wybite okno, zadeptane rabatki w ogródku i totalnie zdemolowana łazienka- oto jak można hucznie się bawić, w wykonaniu bogatych, młodych i pijanych ludzi.  Tymczasem w Magicznym Świecie Karolina decyduje się pisać, wypełniając w ten sposób wolne popołudnia. Ian przypadkiem zauważa notatki dziewczyny i zezłoszczony drze je w drobny mak.

.

ROZDZIAŁ 41: TRZY, DWA, JEDEN… KRÓL!

Rozdział pisany z kilku punktów widzenia. Znajdzie się tu rozmowa Karoliny z Ianem, w której to ten ostatni wyjaśnia, dlaczego zniszczył zapiski dziewczyny. Pojawi się Gael i jego siostra Margot- mężczyzna będzie rozważał, jak groźną dla niego przeciwniczką jest Karolina w walce o serce Króla. Do tego poznamy Juliettę i jej kochanka z nieco bardziej intymnej strony, a na koniec w okrytej wieczornym półmrokiem komnacie Vincent i Mattias podyskutują na temat tego, co należy zrobić w związku z ucieczką Czarnego Kapturka- królewski kuzyn uważa, iż lepiej odbić dziewczynę jak najszybciej z dworu Guiliano, wykorzystując element zaskoczenia.

.

ROZDZIAŁ 42: URYWKI Z LIPCA

Mija pierwszy miesiąc wakacji. Dziadek Stefano, podczas jednego ze spacerów z wnuczką po niedzielnym obiedzie zauważa, że dziewczyna stała się w ostatnim czasie nieswoja, w związku z czym mężczyzna docieka, czy to nie zakochanie jest tego przyczyną. Karolina potwierdza przypuszczenia dziadka, ale nie wyznaje, że osoba, którą darzy uczuciami silniejszymi, niżby chciała, nie istnieje w realnym świecie. Jednocześnie lekcje Fatmy z Czarnym Kapturkiem przynoszą efekt: przywódczyni Błękitnych uznaje, że Karolina nareszcie może dowiedzieć się, jakie zadanie ją czeka.

 

ROZDZIAŁ 43: CZY MOŻESZ MNIE ZNÓW POKOCHAĆ?

Fatma zabiera Karolinę do lasu, gdzie spotykają się z Pagittą. Duch pokazuje dziewczynie wizję przyszłości, w której urodzi Vincentowi dziecko, mające zniszczyć Magiczny Świat. Czarny Kapturek ma nigdy nie dopuścić do tego, aby dziecko przyszło na świat i zgadza się na to, ponieważ nie wyobraża sobie współżycia z Królem. Po powrocie z lasy Karolina idzie na bal Juana, gdzie spotyka się z Ianem. Służący Vincenta śpiewa, a jego słowa wskazują, że nie do końca jest tym za kogo się podaje.

.

ROZDZIAŁ 44: ROZSTANIA I POWROTY I ROZSTANIA

Karolina i Ian przechodzą do ogrodu, gdzie służący zmienia się i na jaw wychodzi, że Ian to tak naprawdę Vincent. Para całuje się, spragniona siebie nawzajem, ale dziewczyna decyduje się uciec, gdy dowiaduje się, że Król nie ma zamiaru zerwać dla niej z Gaelem.

.

ROZDZIAŁ 45: KAŻDY CHCE BYĆ BOHATEREM

ROZDZIAŁ 46: TRAFIŁA KOSA NA KAMIEŃ

ROZDZIAŁ 47: ZARĘCZYNY

ROZDZIAŁ 48: ZRÓBMY SOBIE NA ZŁOŚĆ

ROZDZIAŁ 49: ZABÓJCZYNI NA EMERYTURZE

ROZDZIAŁ 50: PODRÓŻE W CZASIE

ROZDZIAŁ 51: 

.

.

…i dużo, dużo więcej rozdziałów w przygotowaniu- jak na razie w mojej głowie, bez konkretnych dat i tytułów. Second-start to opowiadanie prowadzone systematycznie, póki co nie planuję zakończenia go (a tym bardziej schematycznego rozwiązania akcji!).

Trzymam się zasady dodawania nowinek co 11 dni. Opóźnienia nie zdarzają się- o ewentualnym przesunięciu daty publikacji informuję dużo wcześniej (pomijając moją wpadkę z publikacją rozdziału 31, którą opisałam na końcu tego rozdziału ^ ^).

  • #1 napisane przez ~viviana gianni
    około 3 lata temu

    Dopieor teraz odkrylam ten dzial, jakoś wcześniej go pominełam! świetny pomysł z tym pisaniem streszcze, bardzo mi to pomogło w nadrobieniu zaległości, mogę już czytac na bierzaco :)

Brak trackbacków.